Get Adobe Flash player

Wynik 29. Finału

WYNIK 29. FINAŁU


Wynik w Krakowie

ok. 2 850 000 zł


Wynik naszego sztabu

1 001 889 zł

W tym Allegro: 192 253 + 25 000

Aukcje Sztabu

Kraków dał się ponieść fali dobrych serc

Wydawałoby się, że czas pandemii wpłynie na ostateczny wynik 29. Finału WOŚP. To stwierdzenie, okazało się być w 100% prawdziwe. Ale w zupełnie innym wymiarze niż się spodziewaliśmy! Ograniczone możliwości organizacji wydarzeń, restrykcje dotyczące gromadzenia się - czy w takich warunkach można przeprowadzić Finał WOŚP? Można! Cały Kraków w ostatnią niedzielę stycznia udowodnił, że niezależnie od warunków można grać i pomagać z głową!


Fot. Ciap-Dron

Niemal w każdym zakątku Krakowa grała dziś Orkiestra pod wodzą Jurka Owsiaka. Zaświeciliśmy ważne punkty miejskiej architektury na czerwono. Morsy wymalowały niesamowite czerwone serce na zamarzniętej tafli Zalewu Bagry, z dachu Tauron Areny wybrzmiał hejnał Krakowa oraz jingiel WOŚP, w internecie "pojechała" MotoOrkiestra, strażacy z lokalnych jednostek OSP za pomocą wozów bojowych wysłali świetlne serce Dobrym Aniołom. A to tylko niektóre z wydarzeń, które miały miejsce. Bo mimo obostrzeń, dzięki niezwykłej kreatywności mieszkańców smoczego miasta ilość wydarzeń była spora. 

Na ulicach kwestowali niezwykle kolorowi i radośni wolontariusze, czasem w towarzystwie uroczych psiaków. Datki na sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy zbierane były też z poziomu wody i powietrza. 
Kwestowali z nami, choć w sposób wirtualny, osoby ze świata sztuki i showbiznesu, w tym Maciej Stuhr (zebrał w swojej eSkarbonie 100 tys. PLN!), Robert Makłowicz, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau i wiele innych. 


Fot. Ciap-Dron

Ten Finał zdecydowanie przejdzie do historii, jak wydarzenie, na które czekało wiele Polaków, które w tych trudnych czasach dodałoby sił i pokazało, że jeśli się chce to można. 
Dziękujemy każdej osobie, która w jakikolwiek sposób wsparła cel 29. Finału WOŚP. Bez Was tak fantastyczny wynik nie byłby możliwy!.
Na koniec dnia możemy w nieukrywaną dumą i radością przekazać, że wstępna kwota deklarowana przez nasz sztab wynosi ponad 750 tys. PLN! W skład tej kwoty wchodzą wpłaty z eSkarbonek naszych wolontariuszy oraz oczywiście gotówka wyciągnięta z puszek. Ale to nie koniec, bo wciąż na naszych aukcjach Allegro do zdobycia jest wiele niesamowitych fantów!
Szacuje się, że kwota zebrana przez krakowskie sztaby przekroczyła 2 mln PLN, w tym spora część pochodzi z wpłat internetowych. Już wkrótce podamy bardziej szczegółowe kwoty. SIE MA! Zrobiliśmy to - zagraliśmy z głową - i to pięknie! DZIĘKUJEMY! 

Kontakt

Sztab WOŚP przy Gazecie Krakowskiej
ul. Zabłocie 43a, 30-701 Kraków

e-mail: sztab@wosp.krakow.pl

Szef sztabu
Tel.: 791 165 650

Wolontariusze
Tel: 667 666 954
e-mail: wolontariusze@wosp.krakow.pl

Aukcje
e-mail: aukcje@wosp.krakow.pl

Zobacz więcej kontaktów

Współorganizatorzy

Goszczą nas

Pomagają nam

Dbają o nas