Get Adobe Flash player

Wynik 29. Finału

WYNIK 29. FINAŁU
(stan na 3 lutego 2021)


Wynik w Krakowie

ok. 2 495 000 zł


Wynik naszego sztabu

ok. 795 000 zł


Uwaga: powyższe wyniki bez sumy z aukcji Allegro

Aukcje Sztabu

Finał WOŚP za nami, ale orkiestrowe granie w Krakowie dalej trwa!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli przechodzi do historii. Niezwykły, pełny orkiestrowej energii oraz pokazu ludzkiej, wielkoorkiestrowej solidarności. Kraków i krakowianie, przedsiębiorcy i urzędnicy, darczyńcy i sztaby ale przede wszystkim kochani WOLONTARIUSZE. Wszyscy zagrali zagrali z wielką mocą! I to jak!

W Krakowie znakomicie morsowano, wysyłając wielkie serce do nieba, z pełną parą zagrała Motoorkiestra, gdzie zamiast tradycyjnych instrumentów słychać było warkot supersamochodów, bawiono się podczas gry miejskiej a na ulice miast wyszło przeszło 1600 fantastycznych wolontariuszy - niezwykle kolorowych i radosnych, z dachu Tauron Areny zabrzmiał hejnał mariacki, strażacy z OSP puścili do nieba rewelacyjne światełko do nieba zaś wiele ważnych krakowskich budynków i obiektów zaświeciło się na czerwono pokazując solidarność z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wielkie serca pokazali piłkarze Wisły Kraków, ekipa ASG czy też najsłodsze na świecie goldeny retrivery. Wymieniać można długo! Tak, w tym roku, pomimo panującej pandemii byliśmy razem!

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że dzięki sześciu krakowskich sztabom na konta Fundacji WOŚP wpłynie około 2 495 000 złotych. Tyle właśnie pieniędzy trafiło do orkiestrowych puszek krakowskich sztabów - zarówno tych tradycyjnych tekturowych, jak i do e-Skarbonek, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Krakowianie dodatkowo tworzyli mnóstwo swoich indywidualnych e-Skarbonek, z których pieniądze także zasilą orkiestrowe konta. Tylko do siedziby Sztabu, który tego dnia korzystał z gościny Starej Zajezdni Kraków by deSilva wolontariusze dostarczyli niemal 800 tysięcy złotych.

Kwota niemal 2,5 miliona złotych, którą uzbierano w Krakowie oczywiście nie jest ostateczna. Będzie większa przynajmniej o kilkaset tysięcy złotych. Do 14 lutego potrwają aukcje Allegro, które zostaną podsumowane dopiero po ich zakończeniu. Na gorących aukcjach wciąż można wylicytować niesamowite rzeczy! Wkrótce zakończą się hitowe aukcje, w których do wylicytowania jest kolacja z Robertem Makłowiczem (na ten moment 20,3 tys. zł), zabytkowy motocykl z 1958 roku (16,7 tys. zł), medal za zdobycie Pucharu Polski przez Cracovię (5,7 tys. zł) czy trening biegowy z Maciejem Stuhrem (3,9 tys. zł).

Teraz przed krakowskimi sztabami żmudna związana z rozliczeniem sztabu oraz oczekiwanie na potwierdzenie z banków jaka kwota została zebrana podczas 29. Finału WOŚP w Krakowie.

Trwające aukcje można podglądać pod adresem https://bit.ly/2MmE0Sp

Więcej zdjęć z krakowskich wydarzeń na naszym facebooku WOŚP w Krakowie

 

Kontakt

Sztab WOŚP przy Gazecie Krakowskiej
ul. Zabłocie 43a, 30-701 Kraków

e-mail: sztab@wosp.krakow.pl

Szef sztabu
Tel.: 791 165 650

Wolontariusze
Tel: 667 666 954
e-mail: wolontariusze@wosp.krakow.pl

Aukcje
e-mail: aukcje@wosp.krakow.pl

Zobacz więcej kontaktów

Współorganizatorzy

Goszczą nas

Pomagają nam

Dbają o nas