Get Adobe Flash player

Zebraliśmy w 2016 r.

WYNIK 25. FINAŁU

Wynik w Krakowie

ok. 1 920 400 zł :)


Wynik naszego sztabu

820 355,73 zł

w tym aukcje internetowe (273)
138 618,73 zł


Zobacz wynik live

>

Aukcje 25. Finału

Aukcje Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej

Wydarzenia i krakowskie sztaby

Imprezy 25. Finału WOŚP w Krakowie

W weekend finałowy (13-15 stycznia 2017) na terenie Krakowa odbędzie się szereg imprez związanych z 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz zapraszamy do częstego odwiedzania tej strony gdzie sukcesywnie będą pojawiały się informacje na temat organizowanych imprez.

Jest to miejsce, w którym będą pojawiały się informace o tych wielkich imprezach, jak koncert na Rynku Głównym, po te mniejsze w Domach Kultury czy Szkołach. Koncerty to nie wszystko! To również miejsce, gdzie pojawią się informacje o wszystkich innych imprezach muzycznych, sportowych, kulturalnych o happeningach, przeróżnych eventach. Jednym słowem to pełne kalendarium 25. Finału WOŚP w Krakowie.

Jeśli wiesz o jakiejś imprezie związanej z 25. Finałem WOŚP, daj nam znać na adres orkiestra@gk.pl, a poinformujemy o tym!

wydarzenia

 

 

 

Niedziela, 15 stycznia 2017

Koncert na Rynku Głównym
16:30-17:00 – Navigator
17:15-17:45 – Flatmind
18:00-18:30 – People of the Haze
18:45-19:15 – Golden Life
19:30-20:00 – Kabanos
20:00-20:15 – Światełko do Nieba
20:15-21:00 – De Press


Atrakcje na Rynku Głównym
Start około godziny 11:00

Płyta krakowskiego rynku znów zapełni się pozytywną energią i kolorowymi, uśmiechniętymi ludźmi, postaciami z bajek, przebierańcami.  Przez cały dzień odbywać się będzie wiele atrakcji: akcja "nawrzucaj Adasiowi", nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik, akcja krwiodawstwa. Kwestować będą: Anna Dymna, Tomasz Schimscheiner, Dariusz Gnatowski i Robert Makłowicz. Oprócz tego po raz pierwszy w historii odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego (15:30). Za symboliny datek do puszki będzie można się przejechać zabytkowymi samochodami. Kwestować będa też urocze psiaki, czyli Golden Retrievery (10:00-14:00).

Więcej info: http://www.facebook.com/events/1848997958718281


Atrakcje Muzeum Narodowego w Krakowie
Oddziały MNK - od godziny 10.00
Po raz 7 Muzeum Narodowe w Krakowie wspiera WOŚP - krakowski sztab Orkiestry w niedzielę po raz 7 będzie mieścił się w Galerii Sztuki Polskiej XIX w., czyli w Sukiennicach. We wszystkich Oddziałach MNK będzie prowadzona przez wolontariuszy zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp do galerii stałych Muzeum jest bezpłatny tego dnia – jak w każdą niedzielę. Wyjątkowo za darmo można będzie obejrzeć kończącą się tego dnia wystawę "Rodin / Dunikowski. Kobieta w polu widzenia" w Kamienicy Szołayskich oraz wystawę "Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)", w Gmachu Głównym MNK, która trwa do 22 stycznia 2017.

Wszystkie aktywności przygotowane przez MNK: http://mnk.pl/aktualnosci/xxv-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-mnk


Ogól się dla Orkiestry!
Gentleman Barber Kraków (ul. Szpitalna 7) - godzina 10:00-18:00

Krakowscy Barberzy włączają się w orkiestrowe granie! Do wyboru 3 sposoby wsparcia celu 25. Finału: 
- odwiedź nas w salonie i skorzystaj z dowolnej usługi
- licytuj nasze limitowane produkty na akcjach ( linki już wkrótce)
- wrzuć dowolną kwotę do WOŚP'owej puszki znajdującej się w salonie
 
Cały dochód będzie przeznaczony na cel Finału.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/298563023879161 


Impreza w Centrum Handlowym "Bonarka"
Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11), godzina 10:00

Krakowska Bonarka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zaprasza do wspólnego kwestowania z wolontariuszami na swoim terenie. Każdy będzie mógł też skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznychOrkiestra to przede wszystkim badania i pomoc medyczna dzieciom i seniorom. Dlatego też 15 stycznia teren Bonarki opanują lekarze. Na specjalnym stanowisku od godz. 11:00 do 16:00 prowadzone będą badania postawy ciała z krótkim instruktażem ćwiczeń, mierzone będą także glukoza i ciśnienie. W ruch pójdą też pikflometry, specjalne urządzenia przydatne w profilaktyce układu oddechowegoBadania prowadzić będą medycy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie – Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność" w Radziszowie. Ich pacjenci sami są beneficjentami grającej już po raz 25. Orkiestry, co jest najlepszym świadectwem na skuteczność tej ogólnonarodowej kwesty. Sztab Orkiestry w Bonarce zaprasza ponadto na pokazy i naukę pierwszej pomocy (godz. 11:00 – 15:00), a najmłodszych na relaks i rozrywkę w specjalnym kąciku dla dzieci.

Więcej info: http://www.bonarkacitycenter.pl/aktualnosci/tak-gra-orkiestra-w-bonarce


V Bieg Wielkich Serc
Okolice Galerii Kazimierz, 10:00 start biegu na 5 km, 12:00 start biegu na 10 km

W zdrowym ciele zdrowy duch! Z okazji jubileuszowego Finału WOŚP odbędzie się kolorowy i radosny Bieg, który obchodzić będzie swój mały jubileusz. W związku z tym organizatorzy przewidują po raz pierwszy dwie trasy do wyboru: na 5 km i 10 km. Wybiegjamy razem pomoc!
Zapisy: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2708
Więcej info: http://www.facebook.com/events/397228013953003


MOTOORKIESTRA
Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) - godzina 10:00 - 20:00

Kolejna ostra jazda na MotoOrkiestrze WOŚP w Krakowie zbliza się wielkimi krokami! W tym roku będzie się działo na ziemi i na… niebie! ;) Motocykliści, rajdowcy, quadowcy, drifterzy, paralotniarze, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody, najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty! To wszystko i wiele więcej u nas na jedynej i niepowtarzalnej MotoOrkiestrze WOŚP!

Więcej info: http://www.facebook.com/events/1807724982829657


Najgorętsza kąpiel w roku!
Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) - godzina 13:00

KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Gorącem swoich serc potrafią roztopić nawet najgurbszy lód. Tym razem tematem przewodnim jest cyrk i cyrkowcy. Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność!


WOŚP w Hexie!
Hex (ul. Dwernickiego 5) - godzina 18:00

Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/1352881164732239


WOŚP Kolejowo! "Kręcimy się" czyli pociąg do Jasła, Biecza i Gorlic
Dworzec Główny Kraków - odjazd 9:06

Stowarzyszenie Miłośnikow Kolei wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zaprasza wszystkich na przejazd pociągiem specjalnym, czyli najnowszym pociągiem z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. W planach Województwa jest uruchomienie pociągów z Krakowa do Jasła i Gorlic, więc warto promować tą ideę. Przejazd ten będzie już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Trasa:
Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice Zagórzany - Gorlice - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków Główny.
Przewoźnik: Koleje Małopolskie
Przejazd będzie możliwy po wrzuceniu datku do puszki WOŚP w pociągu.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/1195988427144642


Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury
NCK (al. Jana Pawła II 232), sala teatralna NCK - godzina 16:00 

Podczas imprezy wystąpią zespoły artystyczne i grupy działające w NCKBędą działać stosika stoiska prowadzone przez wolontariuszy, na których będzie można zakupić m.in: książki okolicznościowe, pamiątki i gadżety. Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP. W programie oprócz tego Orkiestrowy Kiermasz (12:00-18:00) w holu NCK, wystawa "Kogel mogel ze szpinakiem" Jurka Kujawskiego.

Więcej info: http://nck.krakow.pl/25-final-wosp-w-nck


Gramy Jazz dla WOŚP!
Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) - godzina 17:00

Propozycja obowiązkowa dla wszystkich jazzomaniaków i nie tylko! Gorąco zapraszamy na trzecią odsłonę jazzowego grania podczas Finałów WOŚP. Tym razem na scenie zaprezentują się: Soul Finger Justyna & Janusz Baran, Another Jazz Quintet, Prima Aprilis, Ania Dudek & Paweł Waś, Matragon, Latające Talerze, Workaholic, Lina Racz & Kuba Plamitzer. Imprezę oraz licytacje poprowadzi znany i lubiany aktor, Tomasz Schimscheiner. 


II Nowohucki Bieg "Policz się z cukrzycą"
Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) - godzina 19:00

Sztab WOŚP przy Nowohuckim Centrum Kultury wraz z Fundacją 4 Alternatywy, Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Krakowie Stowarzyszenia MONAR i Nowa Huta Team zapraszają na II Nowohucki Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY w ramach 25. Finału WOŚP. Mile widziani są wszyscy, niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Nie prowadzimy zapisów i nie pobieramy opłat startowych. W biegu będą uczestniczyć wolontariusze WOŚP z puszkami na dobrowolne datki. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpoczniemy i zakończymy przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.Ponieważ biegniemy po zmroku, zachęcamy do ozdobienia ubioru elementami świecącymi, przyniesienia latarek – utworzymy wesoły świetlisty korowód!

Więcej info: http://www.facebook.com/events/205592493236767


Koncert w Kawiarni Naukowej
Kawiarnia Naukowa (ul. Kalwaryjska 60) - godzina 19:00

Jeśli lubicie głośną i szybką muzykę, koniecznie wybierzcie się na ten koncert! Tego wieczoru do zabawy będą przygrywać następujące kapele: Yegor, Swada, Gravity, Egzotyczny Dandys Paryski  oraz muzycy projektu KN freejazz. Wjazd za free, ale wrzut do WOŚPowej puchy mile widziany :)

Więcej info: http://www.facebook.com/events/669991466511965


Jazzowy koncert w Radio Kraków
Radio Kraków (al. Słowackiego 22) - godzina 20:00

Wraz z Radiem Kraków zapraszamy na pierwszy z cyklu koncertów Twarze krakowskiego jazzu - solowy recital Kuby Płużka. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest bezpłatny, ale będzie można wpłacic dowolny datek do puszki.
Miejsce koncertu - Studio im. Romany Bobrowskiej, S5.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/308819589514744


Kartingowe zawody z Wielkim Sercem
Tor Kartingowy Go Karting (ul. Domagały 25) - godzina 11:00

Zapraszamy na kolejną odsłonę turneju kartingowego! Pościgaj się, poczuj adrenalinę i wesprzyj cel Wielkiego Finału. Przyjmowane są zgłoszenia od 30 osób dorosłych. Każdy uczestnik jedzie 4 razy czasówkę. Wpisowe to 100 zł do puszki, ale spokojnie można wrzucić więcej. Zawody rozpoczynają się o 11:00, jednak na torze należy być najpóźniej o 10:30.

Więcej info: http://www.facebook.com/events/237039480073849


IX Noworoczny Slalom Równoległy
Tor Kajakarstwa Górskiego (ul. Kolna 2) - godzina 11:00

Krakowski Klub Kajakowy zaprasza na niezwykle emocjonujące zawody. Sportowcy rywalizować będą w kilku konkurencjach w systemie pucharowym. Podczas ceremonii dekoracyjnej odbędzie się licytacja sportowych pamiątek. Zgłoszenia należy kierować na adres: Krakowski Klub Kajakowy ul. Kolna 2, 30-381. Kraków lub biuro@kolna.pl do 11 stycznia 2017 do godz. 16.00. 

Więcej info: http://bit.ly/kolna


Graj i pomagaj!
Interaktywne Muzeum Flipperów (ul. Stradomska 15) - godzina 12:00

Po raz pierwszy flippery zagrają dla WOŚP! Cel 25. Finału będzie można wesprzeć poprzez datek do skarbony, a oprócz tego Muzeum przekaże połowę niedzielnego utargu. Przyjemne z pożytecznym - zajrzycie na małą rundkę?

Więcej info: http://www.facebook.com/events/1815322448731788 


WOŚP na Azorach
XIV LO i Gimnazjum nr 14 (ul. Chełmońskiego 24) - godzina 10:00 -  13:30

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców osiedla i okolic. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno Milusińscy, jak i Seniorzy. Będzie można miło spędzić dzień z całą rodziną, a przy tym zrobić coś dobrego dla innych. W planie m.in: zimowa kawiarenka - słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, spektakl Teatru Szkolnego „Nasza kolęda, czyli o potrzebie dobroci", zajęcia fitness z instruktorem, występ tancerzy ze Szkoły Tańca "Evolution", licytacje, loteria fantowa, warsztaty plastyczne dla dzieci i wiele innych.

Więcej info: www.gimnazjum14.edu.pl


 

Kontakt

Sztab przy Gazecie Krakowskiej
al. Pokoju 3, 31-548 Kraków zobacz mapę

e-mail: 
orkiestra@gk.pl
orkiestragk@gmail.com (aukcje)

Telefony
Wolontariusze
667 666 954
Szef sztabu 790 532 877
Aukcje i Media 791 165 650

Zobacz więcej kontaktów

Nasi sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grają z nami

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama